Lisovanie

Lisovanie je proces používaný na výrobu gumových a silikónových výrobkov. Zahŕňa umiestnenie kaučukovej zmesi do formy a následné pôsobenie tlaku na vytvorenie požadovaného tvaru. Tento proces sa môže vykonávať pomocou hydraulických alebo mechanických lisov a môže produkovať celý rad produktov vrátane tesnení, tesnení a hadíc. Použitie technológie lisovania ponúka niekoľko výhod, vrátane konzistentnej kvality, vysokej presnosti a schopnosti vyrábať zložité tvary. Okrem toho je tento proces nákladovo efektívny, pretože vyžaduje nízke investície do nástrojov a vybavenia. Vďaka tomu je obľúbenou voľbou pri výrobe gumových výrobkov pre rôzne priemyselné odvetvia, vrátane automobilového, priemyselného a medicínskeho.

Popis produktu

Popis

Spoločnosť MAJK neustále rozširuje svoje portfólio tesnení a od roku 2020 vyrábame nielen technológiou vytlačovania ale aj:

CM – (compression moulding) tlakové lisovanie je technológia výroby, pri ktorej sa surová zmes vkladá priamo do odtlačku vyhriatej formy a pri zatvorení formy dochádza k tvarovaniu dielu a následnej vulkanizácii gumovej zmesi.

TM – (transfer moulding) transferové lisovanie je technológia výroby, pri ktorej sa surová zmes vkladá do komory (zásobníka) a pri zatváraní formy dochádza k transferu (presunu) z komory cez vtoky do odtlačku vyhriatej formy a následnej vulkanizácii gumovej zmesi.

IM – (injection moulding) vstrekové lisovanie je technológia výroby, pri ktorej sa surová zmes vkladá do šneku vulkanizačného lisu, ktorý naplní komoru (zásobník) a následne hydraulicky navstrekne z komory cez vtoky do odtlačku vyhriatej a uzatvorenej formy. Následne dochádza k vulkanizácii gumovej zmesi. Výroba prebieha skúsenými zamestnancami, ktorí pracovali ešte v podnikoch Technická guma, SLZ, T-gum.

Vlastnosti

Vlastnosti výrobkov závisia od použitej technológie a výberu materialu. Najčastejším použitím sú strojárenský priemysel, papiernícky, drevársky, ťažobný, sklársky, elektrotechnický, chemický, stavebný.

Prevedenia

Vlastnosti výrobkov závisia od použitej technológie a výberu materialu. Najčastejším použitím sú strojárenský priemysel, papiernícky, drevársky, ťažobný, sklársky, elektrotechnický, chemický, stavebný a iné. Lisované výrobky sú vyrábané v rôznych tvarových prevedeniach podľa použitej formy a technológie. V súčasnosti vlastníme lisy o veľkostiach platní od 400x400 mm po 1100x1300 mm, hmotnosti diela do 500 kg.

Materiálový základ

Tieto tesnenia je možné vyrobiť z viacerých druhov homogénnych zmesí a tvrdostí – v závislosti od podmienok použitia. Najčastejšie sú to materiály: EPDM, NBR, SBR, FKM, MVQ, NR, CR, AEM, ale nebránime sa novým výzvam, práve naopak - sme pripravení a tešíme sa na každý nový vývoj. Merná hmotnosť sa pohybuje od 1,1 - 1,7 g/cm3 a v tvrdostiach od 30 do 100 °ShA.

Elastomérne a klzné ložiská

Dilatácia stavebných betónových konštrukcií, inak povedané mostové ložiská vystužené plechom prípadne klzné ložiská s PTFE vrstvou.

Pláty, dosky, rohože, podlahovina

Gumové pásy, dosky sa vyrábajú z čistej gumy alebo s prídavkom tkaniny. Forma môže byť v kotúčoch rôznych dĺžok a hrúbok a v šírkach až do 1000 mm Ich použitie je všestranné. Vyrábajú sa z olejovzdorných, žiaruvzdorných, oderuvzdorných a iných kaučukov rôznej tvrdosti a vlastností podľa požiadaviek zákazníka. Na žiadosť zákazníka vyrežeme požadovaný tvar a vyrežeme otvory.

Pogumované výrobky

kolieska, gumokovové tlmiče-silentbloky, pláty vystužené železom

Gumové membrány vyrobené z čistej gumy alebo gumy vystuženej tkaninou.
Použitie: Pre vodné čerpadlá, plyn, palivo, znečistenú vodu a iné kvapaliny.

Gumové a gumovo-oceľové preklady na schody, nadjazdy, klzké príjazdové cesty atď.
Prekrytia sa vyrábajú podľa rozmerov existujúcich schodov. K zemi sa pripevňujú pomocou skrutiek s plastovými kolíkmi. Odporúča sa najmä na terrazzo, dlaždice alebo mriežkové schody. Zabraňujú pošmyknutiu najmä v zimných podmienkach. V prípade verzie so zapusteným plechom môžu mať tzv. nosy.

Gumové a oceľovo-kaučukové tlmiče nárazov (silentbloky)
Vyrábame tlmiče nárazov rôznych tvarov a aplikácií. Ako komponenty na tlmenie vibrácií v strojoch a zariadeniach, od jednoduchých podložiek pod stroje až po zložitejšie na tlmenie chodu strojov a motorov. Vyrábajú sa z gumy s rôznymi vlastnosťami tlmenia vibrácií a hluku.

Pláty vystužené železom plnia dilatačnú funkciu najčastejšie v betónových stavebných konštrukciách.

Gumové prechodky, membrány, spojky, pätky

prechodky, membrány, spojky, pätky, rúrky, kryty, prísavky

Prechodky sa používajú na spojenie dvoch potrubí rôznych veľkostí alebo materiálov a poskytujú pružné, tesné tesnenie.

Membrány sú pružné membrány, ktoré sa používajú ako prepážky v čerpadlách alebo ventiloch na reguláciu prietoku kvapaliny.

Spojky sa používajú na spojenie dvoch hriadeľov, čo umožňuje prenos krútiaceho momentu a zároveň sa prispôsobuje nesúososti.

Nohy sú gumové komponenty používané ako tlmiče nárazov alebo na zabezpečenie stability zariadenia.

Rúrky, kryty a prísavky sú tiež vyrobené z gumy a používajú sa na rôzne aplikácie vrátane utesnenia, odpruženia a uchopenia.

Gumové rukávy, púzdra, tlmiče, nohy

rukávy, púzdra, tlmiče, nohy, manžety

Rukávy označujú akýkoľvek kryt alebo obal na predmet, zvyčajne dlhý a valcovitého tvaru.

Tlmiče nárazov sú mechanické zariadenia určené na vyhladzovanie alebo tlmenie nárazových impulzov, vibrácií alebo kmitov v strojoch alebo konštrukciách.

Nohy sú prídavné časti, ktoré sa používajú na oporu a pohyb v nábytkárskom priemysle, konštrukciách a ďalších odvetviach.

Manžety patria medzi najdôležitejšie typy tesnení pohyblivých častí hydraulických a pneumatických zariadení pre priamočiary posuvný pohyb. Používajú sa tiež ale v ďalších odvetviach priemyslu.

Gumové nárazníky – vyrábané vo formách alebo v hrubých profiloch.Vhodné na prepravné rampy alebo steny v skladoch, prístavoch ako ochrana pri nastupovaní.

K dispozícii sú aj malé veľkosti, napr. pre dvere, žeriavy alebo iné technické zariadenia.

Polyuretánové diely

Polyuretán (PU) je univerzálny polymérny materiál so širokou škálou použití a aplikácií. Existuje mnoho rôznych typov polyuretánových výrobkov, z ktorých každý má svoje jedinečné vlastnosti a použitie. Niektoré z najbežnejších typov polyuretánových výrobkov sú:

Polyuretánové elastoméry: Materiál podobný kaučuku s vysokou odolnosťou proti opotrebovaniu, ktorý sa často používa vo výrobkoch, ako sú priemyselné tesnenia, hadice a tesnenia.

Polyuretánové nátery: Tvrdé, odolné nátery používané na podlahy, povrchové úpravy dreva a ochranné nátery betónových a kovových povrchov.

Polyuretánové výlisky: lisované polyuretánové diely používané v mnohých priemyselných odvetviach vrátane automobilového priemyslu, elektroniky a medicíny.

Každý typ polyuretánového výrobku má jedinečné vlastnosti a použitie, ale všetky ponúkajú vysokú trvanlivosť, odolnosť voči opotrebovaniu a vynikajúce izolačné vlastnosti. Či už hľadáte polyuretánový elastomér alebo pevný a odolný PU výrobok, pravdepodobne existuje riešenie, ktoré môže splniť vaše potreby.

Ostatné gumové výrobky

tesnenia pre nádrže, platňové výmenníky, vzduchotechnika, svietidlá, podložky, zástery, držiak kapoty, napínak plachiet, podpera pod hever, gumové disky

„Ostatné gumené výrobky“ sa týkajú širokého sortimentu gumených výrobkov používaných na rôzne účely. Patria sem tesnenia nádrže, ktoré zabraňujú únikom utesnením spojov medzi rôznymi časťami nádrže; doskové výmenníky tepla, ktoré používajú ploché gumené dosky na prenos tepla medzi kvapalinami; komponenty klimatizácie, ako sú tesnenia a hadice, ktoré zachovávajú účinnosť a bezpečnosť klimatizačných systémov; tesnenia lámp, ktoré poskytujú tesné tesnenie medzi svietidlami a svietidlami; podložky, ktoré sa používajú na rozloženie zaťaženia alebo ako rozpery v rôznych aplikáciách; a zástery, ktoré chránia odev a pokožku pred nečistotami a kontamináciou; podložky, ktoré sa používajú na rozloženie zaťaženia alebo fungujú ako rozpery v rôznych aplikáciách; zástery, ktoré chránia odev alebo pokožku pred špinou a postriekaním; držiaky kapoty, ktoré držia kapotu auta na mieste; napínače plachiet, ktoré pomáhajú kontrolovať a upravovať napnutie lán plachiet; a spodné podpery, ktoré zabezpečujú stabilitu zdvíhacieho zariadenia.

UKÁŽKY PROFILOV