Služby

Autodoprava

Po výrobe profilových tesnení z gumy, plastu alebo silikónu to pre nás nekončí.

Zlepšovanie klzných vlastností

Zlepšovanie klzných vlastností ale ich zhoršenie označujeme 2 hlavné dodatočné služby, ktoré je možné využiť v spojitosti s našimi výrobkami.

Flokovanie (FLOCK)

Technológia FLOCK bola v minulosti využívaná predovšetkým pre svoje estetické a dekoračné vlastnosti. Doba a technológia sa však zmenila
a dnes je rovnako používaná pre svoje úžitkové vlastnosti.

Nanášanie farby na gumové výrobky

Nanášanie farby na gumové výrobky je služba, ktorú sme zaviedli do nášho výrobného sortimentu ako poslednú. Niektorí naši zákazníci vyžadujú farebné odlíšenie časti povrchu tesnenia farebným pigmentom – lakovaním. Samotný proces prebieha  v špeciálne lakovacej kabíne a následne prechádza do teplovzdušných kanálov, kde sa farba „vypáli“. Používa sa farba, ktorá si po vyzretí v komorách …

Nanášanie farby na gumové výrobky Čítať ďalej »

Spájanie profilov do O-krúžkov

Spájanie profilov do O-krúžkov je dodatočný výrobný proces, ktorým vieme vyrobiť tesnenie v tvare kruhu bez nutnosti výroby foriem. Samozrejme tento proces je vhodný iba pre tesnenia statické – výplňové, nieje vhodný pre tesnenia, ktoré sú dynamicky namáhané. Na druhej strane v niektorých aplikáciách nieje nevyhnutné použiť lisované výrobky a tým ušetriť na výrobnej forme. Vzhľadom k našej snahe komplexnosti dodávky tesnení, vieme našimi výrobnými možnosťami pokryť obe potreby tesnení – ako statické tak dynamické.

Nanášanie samolepiacej vrstvy

Nanášanie samolepiacej vrstvy inak povedané podlepovanie je proces aplikácie samolepiacej pásky na gumové, plastové alebo silikónové profily, ktoré u nás vyrábame.