Vytlačované profilové tesnenia

Extrúzia je výrobný proces, pri ktorom sa materiály, ako je guma, plast alebo silikón, pretláčajú cez matricu, aby sa vytvorili dlhé, jednotné tvary s konzistentnými prierezmi. Táto metóda zahŕňa zahriatie suroviny a jej pretlačenie cez tvarovaný otvor, výsledkom čoho je konečný produkt s požadovanými rozmermi. Extrúzia sa široko používa v rôznych priemyselných odvetviach na výrobu tesnení a profilov, ako sú rúry, hadičky, tvarové tesnenia, ktoré ponúkajú efektívnosť a presnosť pri tvarovaní materiálov pre rôzne aplikácie.

Popis produktu

Vlastnosti

Každá kategória tesnení má jedinečné vlastnosti vyplývajúce z ich materiálového zloženia. Gumové tesnenia sa môžu pochváliť elasticitou a pružnosťou, zatiaľ čo plastové varianty ponúkajú trvanlivosť a chemickú odolnosť. Silikónové tesnenia vynikajú flexibilitou a tepelnou odolnosťou. Pochopenie týchto inherentných vlastností je kľúčové pre výber ideálneho typu tesnenia pre špecifické aplikácie.

Popis

Naša spoločnosť vyrába rôzne druhy tesniacich profilov na niekoľkých technologických linkách. Pokiaľ hľadáte spoľahlivého partnera pre bezkonkurenčnú odbornosť a prispôsobené extrudované tesnenia, ktoré spĺňajú vaše presné požiadavky, jeMAJK vaším stálym partnerom v úspechu. Preskúmajte náš komplexný rad prispôsobiteľných riešení a pozdvihnite svoje produkty na bezkonkurenčnú úroveň výkonu a spoľahlivosti.

Prevedenia

Extrúzia uľahčuje presné vytváranie tesnení s jednotnými prierezmi. Suroviny, ako je guma, plast alebo silikón, sa starostlivo spracovávajú cez matrice, výsledkom tesnenia a tvary prispôsobené požadovaným špecifikáciám. Táto presnosť tvarového vyhotovenia zaisťuje optimálny výkon a kompatibilitu s rôznymi priemyselnými požiadavkami. Finálne prevedenia závisia od tvaru matrice a požiadaviek na finálny výrobok - od základných tvaroch ako je štvorec, obdĺžnik, šnúra, medzikružie alebo špeciálne tvary.

Materiálový základ

Tesnenia je možné vyrobiť z viacerých druhov homogénnych a mikroporéznych zmesí a tvrdostí – v závislosti od podmienok použitia. Najčastejšie sú to materiály: EPDM, NBR, SBR, MVQ, CR, AEM, ale nebránime sa novým výzvam, práve naopak - sme pripravení a tešíme sa na každý nový vývoj. Merná hmotnosť sa pohybuje od 0,35 - 1,7 g/cm3 a v tvrdostiach od 20 do 90°ShA.

Tesnenia z EPDM gumy

Gumové tesnenia / tesnenia z EPDM sú známe svojou všestrannosťou a rozsahom použitia. Sú určené na vyplnenie medzier v inštaláciách, tlmenie nárazov a ochranu pred poškodením. Gumové tesnenia / tesnenia z EPDM sú k dispozícii v rôznych tvaroch a veľkostiach, aby vyhovovali rôznym potrebám a aplikáciám. Môžu byť vyrobené v zákazkových veľkostiach a tvaroch, aby vyhovovali špecifickým požiadavkám. Vďaka tomu sú ideálne na použitie v širokej škále priemyselných odvetví vrátane elektrotechnického priemyslu, stavebníctva, automobilového priemyslu, stavebníctva, výroby hliníkových profilov, výroby skla a mnohých ďalších.

Tesnenia z NBR gumy

Ak hľadáte tesniaci prvok, ktorý odolá ropným produktom a olejom, potom sú pre vás gumové tesnenia a tesnenia NBR ideálnym riešením. NBR (nitrilbutadiénový kaučuk) je typ syntetického kaučuku, ktorý je vysoko odolný voči rôznym minerálnym olejom, ropným produktom (benzín, nafta atď.) a má minimálny nárast rozmerov. Zároveň si zachováva dobrú odolnosť proti oderu, vďaka čomu je ideálnou voľbou na tesniace aplikácie v rôznych priemyselných odvetviach.

Tesnenia z SBR gumy

Tesnenia a tesnenia z gumy SBR sú univerzálne a nevyhnutné nástroje používané v rôznych priemyselných odvetviach. Sú známe svojou odolnosťou, bezpečnosťou a všestrannosťou a používajú sa v rôznych aplikáciách, ako je tesnenie, izolácia a tlmenie nárazov. V tomto článku poskytneme cenné informácie o tesneniach a tesneniach z gumy SBR vrátane ich vlastností, použitia a porovnania s inými gumovými výrobkami.
Tesnenia a tesnenia z gumy SBR sú všestranné a nevyhnutné nástroje používané v rôznych priemyselných odvetviach. Vďaka rôznym tvarom, veľkostiam a variantom možno gumové tesnenia a uzávery SBR prispôsobiť tak, aby spĺňali špecifické požiadavky na použitie. Pochopením vlastností a použitia gumových tesnení a uzáverov SBR môžu potenciálni klienti urobiť informované rozhodnutie pri výbere správneho nástroja pre svoje špecifické potreby.

Tesnenia mikroporézne (SPONGE)

Tesnenia z mikroporéznej gumy sú inovatívnym riešením pre priemyselné aplikácie, kde tradičné gumové tesnenia nemusia fungovať tak dobre. Tieto tesnenia sú vyrobené z unikátneho typu gumy, ktorá má štruktúru podobnú špongii, vďaka čomu je vysoko účinná na utesnenie aplikácií. V tejto sekcii sa dozviete viac o  výhodách používania hubovitých mikroporéznych gumových tesnení pre priemyselné aplikácie.

Tesnenia zo silikónu (VMQ, FVMQ)

Silikónové tesnenia vyrobené z VMQ (známeho aj ako silikónová guma) alebo FVMQ (fluorosilikónová guma) ponúkajú mnoho výhod v priemyselných aplikáciách. Tieto materiály sú známe svojou výnimočnou odolnosťou voči vysokým teplotám a drsným chemickým prostrediam, vďaka čomu sú ideálne na použitie v aplikáciách, kde iné materiály nemusia fungovať tak dobre. V tejto sekcii sa dozviete viac o  silikónových tesneniach  VMQ a FVMQ v priemyselných aplikáciách.

Profily s kovovou výstužou (PIRELI)

Tesnenia Pireli s kovovou výstužou sú známe svojou odolnosťou a bezpečnosťou. Sú navrhnuté tak, aby poskytovali vynikajúcu ochranu hrán a zároveň si zachovali dobré tesniace vlastnosti. Tieto tesnenia sú ideálne na použitie v rôznych odvetviach, kde sa vyžaduje ochrana hrán, vrátane automobilového priemyslu, tesniacich profilov na ochranu hrán, tesniacich profilov na okná, vodiacich líšt na okná, profilov pre úžitkové vozidlá a gumových upínacích profilov.

Plastové profily (PVC, uPVC)

Profily z mäkčeného alebo tvrdého PVC sú obľúbenou voľbou pre tesnenia v priemyselných aplikáciách. Tieto profily sú navrhnuté tak, aby vyhovovali špecifickým aplikáciám vrátane potrubí, ventilov a prírub.

Tesnenia z termoplastov (TPE, TPV)

Termoplastické tesnenia vrátane TPE (termoplastický elastomér) a TPV (termoplastický vulkanizát) sú čoraz obľúbenejšie na použitie v priemyselných aplikáciách. Tieto tesnenia ponúkajú v porovnaní s tradičnými gumovými tesneniami niekoľko výhod. Bližšie informácie sa dozviete v tejto časti.

Profily ostatné (PE, FLOCK)

Flokované tesnenia sa široko používajú v priemyselných aplikáciách vďaka jedinečnej kombinácii vlastností, ktoré ich robia vysoko účinnými v tesniacich aplikáciách.

Polyetylénové (PE) tesnenia sa široko používajú v priemyselných aplikáciách vďaka svojim výnimočným fyzikálnym vlastnostiam. PE je termoplastický polymér, ktorý sa široko používa v rôznych priemyselných odvetviach vďaka svojej univerzálnosti a odolnosti.

UKÁŽKY PROFILOV